e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

TÜRMOB e-imza

15.02.2019 11:46 | Güncelleme: 15.02.2019 12:03

TÜRMOB e-imza uygulamasını hayata geçirdi. TÜRMOB e imza uygulamasına Dijitalleşen süreçleriniz için artık TÜRMOB e-imza var. sloganıyla başlangıç yaptı.

TÜRMOB e-imza Nedir?

5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu’na Göre E-Imza;  Başka bir elektronik veriye eklenen veya elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılan veridir.

E-imza, elektronik ortamda gerçekleştirilen imza işlemlerinde gönderilen bilginin gönderim sırasında değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkar edilemeyeceğini garantiler ve dijital ortamda gerçekleştirilen imzalama işlemlerinin güvenliğini sağlar.

Kimler TÜRMOB e-imza Sahibi Olabilir?

Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirler TÜRMOB e-imza sahibi olabilirler.

TÜRMOB E-imza Nerelerde Kullanılır?

E-birlik sistemine girişte
E-birlik sisteminden faaliyet belgesi alırken
E-birlik sisteminden odanıza başvuru belgelerini gönderirken
E-birlik sisteminden serbest meslek makbuzu keserken
E-müstahsil makbuz imzalama işlemlerinde
E-fatura ve E-birlik sistemine girişte

E-devlet uygulamalarında (turkiye.gov.tr), e-imzanın zorunlu tutulduğu kamu projelerde (UYAP, Sanayi Bakanlığı, EKAP),Gümrük ve Dış Ticaret işlemlerinde, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) sistemnde, çalışan hizmet sözleşmelerinde ve diğer tüm sözleşmelerde, banka talimatlarında, performans, izin, fazla mesai ve masraf formlarında, elektronik arşivin e-imzalanmasında, ve ıslak imza gerektiren tüm uygulamalarda kullanılabilir.

TÜRMOB E-imzanın Avatanjları Nelerdir?

Online olarak başvuru gerçekleştirerek kolaylıkla alınabilen TÜRMOB e-imza, dijitalleşen iş süreçlerine uyumluluk zaman ve mekana bağlı kalmaksızın imzalama yapabilme  özelliklerinin yanı sıra klasik imza süreçlerinde yaşanan gecikmeleri en aza indirmesiyle pek çok avantaj sağlar.

Hukuki geçerlilik ve işlem güvenliği
Kimlik doğrulama ve inkar edilemezlik
Kargo ve kağıt giderlerinde tasarruf
İnternet ve bilgisayar erişimi sağlanan her ortamda zaman ve mekandan bağımsız imzalama işlemi gerçekleştirebilme imkanı
Özel sektör ve kamu uygulamalarında e-imza ile gerçekleştirilebilen işlemler sayesinde zaman ve para tasarrufu

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.