TÜRMOB’dan İşletme Defteri Hamlesi

10.07.2017 07:30 |

Türmob Yönetimi Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı ziyaret etti.

TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan başlanlığındaki heyette, TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan, TÜRMOB Yönetim Kurulu üyeleri Masum Türker ve Eray Mercan yer aldı.

 

Görüşmede Maliye Bakanı Naci Ağbal'a Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yazılım çalışmaları sürdürülen, işletme defteri ve Serbest Meslek Kazanç Defteri için hazır beyan sisteminide bünyesinde barındıran portal projesine ilişkin TÜRMOB görüş ve önerileri sunuldu. Portal üzerinden yapılacak bildirimlerin Vergi Usul Kanunu Mükerrer 227. maddesine göre meslek mensupları tarafından bir ön denetimden geçirilmesi talep edildi.

Ayrıca TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan, portal hakkında TÜRMOB görüşlerini içeren bir çalışmayı da Maliye Bakanı Naci Ağbal'a sundu.

TÜRMOB Genel Başkanı Yontan, dünyada muhasebenin dijital bir yapıya doğru gittiğini ve muhasebe mesleğinin yeniden yapılandığını, bu süreçte TÜRMOB'un ve Maliye Bakanlığı'nın mesleğin geleceğine nasıl baktığı konusunun 80. Başkanlar Kurulu Toplantısına Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın katılımıyla Maliye Bakanlığının yetkileriyle birlikte değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Görüşmede Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanmakta olan Katma Değer Vergisi ve Gelir Vergisi çalışmalarının meslek camiasının değerlendirilmesine sunularak buradan gelecek görüş ve öneriler doğrultusunda çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini söyledi.
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin Google +
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !