TÜRMOB’dan üç yılık geçici olarak mesleki faaliyetten alıkoyma cezası

28.08.2017 07:08 |

TÜRMOB, üç yılık geçici olarak mesleki faaliyetten alıkoyma cezası yönetmeliğe alındı.

Uygulamada yaşanan sıkıntı ve sorunları çözmek için, ikincil mevzuatımızı oluşturan  yönetmeliklerimizde 2 inci Olağanüstü Genel Kurulumuzda bazı değişiklikler yaptık

 Genel Kurulumuzda kabul edilen değişiklikler, Maliye Bakanlığı’nın onayının ardından Resmi Gazete ’de yayımlandıktan sonra uygulamaya girecek.

Genel Kurulumuzun kabul ettiği değişiklikle, Disiplin Yönetmeliğimizde soruşturma ve kovuşturma kavramlarını birbirinden ayırdık. Her evreyi kendi içerisinde düzenledik.

Yaptığımız en önemli değişikliklerden birisi, geçici olarak mesleki faaliyetten alıkoyma cezalarının uygulanması, oldukça sıkıntılı ve belirsiz olduğundan uygulamaya açıklık getirdik. Vergi Usul Kanunu’nda yer alan üç yılık geçici olarak mesleki faaliyetten alıkoyma cezası yönetmeliğe alındı.

Oda yönetim kurulunun re’sen soruşturma açması ve şikayetçinin gizlilik talepleri üzerine yapılacak işlemler düzenlendi.

Yapılan düzenleme ile Disiplin Yönetmeliğimiz uygulama ile uyumlu bir hale getirildi. Yapılan değişikliklerin yürürlüğe girmesi ile mevzuat uygulama ile uyumlu bir yapıya kavuşacak.

Güzel günler diliyorum.

Yahya ARIKAN
Türmob Genel Sekreteri
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !