Temmuz 2018 Beyanname Süre Uzatımı hakkında

Eklenme : 12.08.2018 17:46 | Güncelleme : 20.08.2018 19:57


TÜRMOB 2 Ağustos 2018 tarih ve 05349 sayılı ve Süre Uzatımı konulu yazısı ile Maliye Bakanlığından Temmuz 2018 Beyanname verme sürelerinin Kurban Bayramı sebebiyle ileriki bir tarihe uzatılmasını talep etti.Temmuz 2018 Beyanname verme süreleri uzatıldı.

 

T.C. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI 
Gelir İdaresi Başkanlığı (Denetim ve Uyum Yönetimi Başkanlığı)

Konu: Süre Uzatımı

Bilindiği üzere. 2018 yılında Kurban Bayramı dolayısıyla Ağustos ayının 4 üncü haftası mesai yapılamayacaktır. Kurban Bayramı dolayısıyla meslek mensuplarının anılan tarihlerde beyannameleri hazırlamaları oldukça güç olduğu gibi bu tarihlerde işyerlerinin kapalı olması sebebiyle mükelleflerden beyannameye esas evrak ve belgelerinin temin edilmesi de mümkün değildir. Kurban Bayramı dönüşü ilk mesai gününün 27 Ağustos 2018 olması gerek beyanlarda gerekse ödemelerde tüm yurt çapında büyük bir sorun yaşanmasına sebebiyet verecektir. Nitekim Birliğimize şimdiden bu konuda çok sayıda talep gelmiştir

Tüm bu hususlar dikkate alındığında Vergi Usul Kanunu'nun I7'nci maddesi uyarınca beyan ve ödeme tarihlerinin mühlet verme müessesesi kullanılarak ileriki bir tarihe alınmasının gerek meslek mensupları, gerek mükellefler gerekse Başkanlığınız açısından son derece yerinde olacağı değerlendirilmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

A.Masis YONTAN
TÜRMOB Genel Başkanı

 

temmuz 2018 beyan sureleri  temmuz 2018 beyan ve bildirge  temmuz 2018 sure uzatimi   


 

Pratik_Bilgiler  Muhasebe  efatura

 
E-bültenimize kayıt olun, Güncel Haberler mail adresinize gelsin!  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com