e-DÖNÜŞÜM HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE
☰ 
m
e-Fatura'nin avantajlarini en uygun fiyatlarla kesfedin.

Temmuz 2018 Beyanname Süre Uzatımı hakkında

Eklenme : 12.08.2018 17:46 | Güncelleme : 20.08.2018 19:57


TÜRMOB 2 Ağustos 2018 tarih ve 05349 sayılı ve Süre Uzatımı konulu yazısı ile Maliye Bakanlığından Temmuz 2018 Beyanname verme sürelerinin Kurban Bayramı sebebiyle ileriki bir tarihe uzatılmasını talep etti.


Temmuz 2018 Beyanname verme süreleri uzatıldı.

 

T.C. HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI 
Gelir İdaresi Başkanlığı (Denetim ve Uyum Yönetimi Başkanlığı)

Konu: Süre Uzatımı

Bilindiği üzere. 2018 yılında Kurban Bayramı dolayısıyla Ağustos ayının 4 üncü haftası mesai yapılamayacaktır. Kurban Bayramı dolayısıyla meslek mensuplarının anılan tarihlerde beyannameleri hazırlamaları oldukça güç olduğu gibi bu tarihlerde işyerlerinin kapalı olması sebebiyle mükelleflerden beyannameye esas evrak ve belgelerinin temin edilmesi de mümkün değildir. Kurban Bayramı dönüşü ilk mesai gününün 27 Ağustos 2018 olması gerek beyanlarda gerekse ödemelerde tüm yurt çapında büyük bir sorun yaşanmasına sebebiyet verecektir. Nitekim Birliğimize şimdiden bu konuda çok sayıda talep gelmiştir

Tüm bu hususlar dikkate alındığında Vergi Usul Kanunu'nun I7'nci maddesi uyarınca beyan ve ödeme tarihlerinin mühlet verme müessesesi kullanılarak ileriki bir tarihe alınmasının gerek meslek mensupları, gerek mükellefler gerekse Başkanlığınız açısından son derece yerinde olacağı değerlendirilmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini arz ederim.

A.Masis YONTAN
TÜRMOB Genel BaşkanıSizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili 2018 pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, mali mevzuat, muhasebe yazarları, muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.