e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

Türkiye gerçeklerinde Asgari Ücret...

22.12.2017 19:34 |

Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine rağmen TİSK 1.893 TL için konuşulan 2018 asgari ücret tutarını fazla buldu.

Asgari Ücret Tespit Komisyonununda bugün TÜRK_İŞ'in TUİK verilerine dayandırarak talep ettiği net 1.893 TL'yi 2018 Asgari ücret tutarı görüşüldü.

 

2017 yılında Asgari Geçim İndirimi destğinin 2018'de uygulanmayacığını belirten Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu bunu zaten İşverenlere yüzde 6 oranında bir yük getirdiğini dile getirerek 2018 Asgari Ücret için İşçi tarfının teklif ettiği 1.893 TL'nın yüzde 35 zam anlamını geldiğini belirterek bu rakamın 2018 yılında geçerli olacak Asgari Ücret tutarı için Türkiye gerçeklerine uygun olmadığını İşverenler açısından ağır bir yük olacağını dile getirdi.

TİSK ayrıca 2018 Asgari ücretin 6 aylık dilimler halinde belirlenmesini talep etti.

Ortalama bir saat süren Asgari Ücret Komisyonunu 2018 Asgari ücret için yapılan toplantıda tarafların görüş bildirmesinin ardından basına kapalı olarak devam edildi. Toplantı Sonrasından ÇSGB Genel Müdürü yaptığı açıklamada tarafların analizlerini ve taleplerini dinlediklerini belirten Önder, Tüm tarafların görüşmeleri değerlendirmesinden sonra yapılacak son toplantıda 2018 Asgari Ücret tutarının belirleceğini paylaştı.

Son yapılan toplantıda milyonların bir aydır cevap aradığı  2018 Asgari ücret ne kadar olacak?  2018 Asgari ücret belli oldu mu? vs. soruları son bulacak 

2018 Asgari Ücret

 

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.