Ücret Bordrosunda İlave asgari geçim indirimine dikkat!

17.11.2017 05:54 |

Geçen yıl asgari ücretli çalışanların vergi diliminden dolayı net ücretlerindeki düşüşü, gelir vergisi desteği ile net ücretten düşen rakam kadar yıl sonuna kadar ekleme yapılmıştı.

Bu senede yine vergi diliminden dolayı Eylül maaşlarından itibaren asgari ücretli çalışanların net ücretleri düşmeye başladı. Gündemi Eylül ayından bu yana meşgul eden bu konu Kasım ayına girmemize rağmen halen TBMM Genel Kurulunda görüşülmeye devam ediyor. Bu süreçte bekar olan işçiler için geçerli olan net 1.404.06 tl maaşın altına düşen asgari ücretli çalışan işçilere ilave olarak asgari geçim indirimi sağlanarak Eylül ayından itibaren geriye dönük düşen maaşlarına ilave yapılarak mağduriyetin giderilmesi sağlanacaktır.

Bu süreçte asgari ücretli bekar çalışanlardan net ücreti 1.404,06 tl’nin altına düşen işçilerin; Eylül,Ekim,Kasım ve Aralık aylarında ilave asgari geçim indirimi sağlanacaktır. Bu aşamada düzenlemenin yürürlüğe girmesi halinde işçilerin kafalarındaki sorular cevap bulmuş olacaktır.

Sonuç olarak ; Bu süreçten faydalanacak işçiler ay içinde tam çalışması halinde net ücretlerinde yukarıdaki gibi bir düşme meydana gelmişse geçerli olacaktır. Şayet işçilerin SGK gününün düşmesine sebep olan ücretsiz izin ve istirahat gibi durumlarından dolayı SGK günleri eksikse ve bu eksiklikten dolayı maaşlarında bir düşüş meydana gelmişse, bu çalışanlar için 1.404.06 tl’nin altı bir rakamdan bahsetmek doğru olmayacaktır.

Taner ÖZDEMİR

http://www.tanerozdemir.com.tr/ilave-asgari-gecim-indirimine-dikkat.html
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !