e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

Yapılandırma hakkını kaybedenlere iyi haber

29.11.2019 07:11 | Güncelleme: 29.11.2019 14:17

Aralık ayı sonunda Vergi ve SGK Prim Borçlarında yapılandırma haklarını kaybeden mükellef ve vatandaşlar için yeni bir uygulama üzerinde çalışılıyor.

2020 yılında AF Gündemde

Dünya Gazetesinin Ak Parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre Vergi borcu ve SGK Prim borçlarını yapılandıran ancak ödemeleri yapamadığından dolayı yapılandırma haklarını kaybedenler için bir af taslağı üzerinde çalışıyor.

Taslak aynı zamanda 1.1.2020 tarihinde uygulamaya girecek olan Ahilik Fonu uygulamasını ertelenmesini ve Öğrencilerin KYK borçlarınıda kapsayacak bir af paketi haline gelecek.

2020 yılında bir Vergi Affı bekleniyor.

Hazırlanan ekonomi paketinde yeni vergi ve SGK Borçları için bir yapılandırma düşünülmüyor. 2020 yılında gelmesi beklenen af paketi tamamen 6736, 7020 ve 7143 sayılı kanun ile yapılandırma yaparak yapılandırma haklarını kaybedenlere yönelik olacak.

Ahilik Fonu'na erteleme

Yeni oluşturulan Af paketineden 1 Ocak 2020 tqrihinde uygulamaya girecek Ahilik Fonununda ertelenmesi gündeme geliyor.

KYK Af Kapsamında

Yeni Af Paketinde Kredi Yurtlar Kurumundan kredi kullanan öğrenciler için çalışma yapılıyor. 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.