Z Raporu Bildiriminde geçmiş aylar için bildirim yapılacak mı?

13.09.2018 18:06 |

Gelir İdaresi Başkanlığına 1 EKim 2018 tarihi itibari ile yapılacak Z raporu Bildirimleri hangi dönemden başlayacak? Geçmiş aylar için bildirim yapılacak mı?

25/05/2018 tarih ve 498 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğ ile Gelir İdaresi Başkanlığına (GİB) bildirilecek ÖKC günlük kapanış Z Raporlarına ait mali bilgilerin GİB’e gönderilme tarihi 01.10.2018  olarak belirlenmiştir.

Ödeme Kaydedici Cihazların Günlük Z Raporu Bildirimlerin geriye dönük aylar için bilgiler istenmeyecek olup Z Raporu Bildirimlerin dönemi aylık olarak belirlenmiştir.

Günlük Yazarkasa Z Raporları Aylık dönemler halinde olmak üzere tercih edilen bildirim yöntemi ile ilgili olduğu ayı takip eden ayın 15 inci günü sonuna kadar Gelir İdaresi Başkanlığına elektronik olarak gönderilecek.

Bu durumda Günlük Z Raporu Bildiriminde gönderilecek ilk dönem 2018 Ekim Ayı olacaktır.

Z Raporu Bildiriminde gönderim tercihinde bulunmayan mükelleflerin, Günlük Z Raporu Bildirimlerini aylık dönemler itibariyle "İnteraktif Vergi Dairesi" üzerinden yerine getirecekleri kabul edilecektir.

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Çok Okunanlar

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin Google +
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
 
TeşvikPlus SGK Teşvik Hesaplama Programı!

Cari ve Geçmiş Dönem SGK Teşviklerinizi TeşvikPlus sizin için hazırlar. SGK Bildirimlerini Yapar.

HEMEN İNDİR!