e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

e-Defter Beratları ne zaman yüklenecek?

27.03.2019 09:48 |

Gelir Vergisi Mükellefleri 1 Nisan 2019, Kurumlar Vergisi Mükelleflerinin 30 Nisan 2019 tarihine kadar Aralık 2018 e-defter beratlarını oluşturarak yüklemeleri gereklidir.

1 Sıra  Nolu  e- Defter  Genel Tebliğine  göre; 

Gerçek  kişilerin e-defterlerini 1 Nisan 2019 gününe kadar kendilerine ait güvenli elektronik imza veya mali mühür ile imzalamaları,imzalı veya mühürlü defterler için berat dosyaları  oluşturmaları ve  bu  dosyaları Elektronik  Defter  Uygulaması  aracılığı  ile  Başkanlığın  onayına sunmaları gereklidir.

Tüzel kişilerise 2018 Aralık dönemine ait defterleriyle ilgili bu işlemleri, 30  Nisan  2019  gününe  kadar kendilerine ait mali mühür ile yapacaklardır.

e-Defter Görüntüleyici programınız Güncel mi?

18 Şubat 2019 tarihinde e-Defter Görüntüleyici programının (Geliştirilmiş Versiyonları ) yayınlanmıştır. e-Defter Görüntüleyicinin bu versiyonlarında görüntülenen e-Defterde yevmiye tarih aralığında, yevmiye madde numara aralığında ve hesap kodu aralığında filtreleme yapabilme özelliği getirilmiştir.

E-Defter Görüntüleyici kullanım kılavuzunu inceleyerek kullandığınız bilgisayarın teknik özelliklerine uygun versiyonu kullanmanız önem arz etmektedir.

e-Defter Görüntüleyici programınını aşağıdaki bağlantı aracılığı ile güncelleyebilirsiniz.

e-Defter Görüntüleyici programına ulaşmak için tıklayınız.

e-Defter Görüntüleyici kullanım kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.