e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

e-Defter Beratlarının yükleme süresi uzatımı hakkında

22.04.2019 16:00 | Güncelleme: 29.04.2019 12:03

İstanbul Mali Müşavirler Odası 30 Nisan 2019 tarihine kadar yüklenmesi gereken Elektronik Defter Beratlarında süre uzatımı talebinde bulundu.

Aralık/2019 ve Ocak/2019 dönemlerine ait “Elektronik Defter Beratları” nın 30 Nisan 2019 tarihine kadar sisteme yüklenmesi gerektiğini belirten İstanbul Odası Nisan ayındaki beyannme yoğunluğu sebebi ile e-defter beratlarının süresinin uzatılması gerektiğini belirtti.

e-defter berat yükleme süresi uzatıldı

 

TÜRKİYE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NA
ANKARA

Bilindiği üzere Gelir Vergisi mükelleflerinin Ocak/2019 dönemi, Kurumlar vergisi mükelleflerinin Aralık/2019 ve Ocak/2019 dönemlerine ait “Elektronik Defter Beratları” nın yükleme işleminin son gün 30/04/2019 dur.

Nisan; Kurumlar Vergisi beyanı, mali tabloların hazırlanması, her ay verilmekte olan diğer beyannamelerin ve bildirimlerin hazırlanması ve gönderilmesi işlemleri ile ilgili yoğunluğun yaşandığı bir aydır.

Meslek mensuplarının işlemlerinin kolaylaştırılması amacı ile yukarıda belirttiğimiz “Elektronik Defter Beratları” yükleme süresinin uzatılmasını talep etmekteyiz.

Yukarıda yaptığımız açıklamalar doğrultusundaki talebimizin Gelir İdaresi Başkanlığı’na ACİLEN iletilmesi için gereği bilgilerinize arz olunur.

Yücel AKDEMİR

Başkan
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.