e-Fatura Nasıl Kesilir?

“ilk defa e-Fatura kesecek, e-Dönüşüme yeni katılan veya e-Fatura uygulamasına geçmeyi düşünenler için hazırladığımız e-Fatura Nasıl Kesilir başlığı altında e-Faturanın nasıl düzenleneceğinin yanı sıra kimlerin e-Fatura uygulamasına zorunlu olarak geçiş yapması gerektiğini ve isteğe bağlı e-Faturaya geçmenin avantajlarını açıkladık.”

e-Fatura Nasıl Kesilir?

e-Fatura'ya Kimler Geçmek zorunda?

e-Fatura uygulmasını 1.1.2020 tarihi itibari ile 2018 cirosu 10 milyon TL ve üzerinde olan vergi mükellefler kullanmaya başladı.

2020 Temmuz ayında Kimler e-Fatura Kullanmak zorunda?

1 Temmuz 2020 tarihi itibari ile 2018 veya 2019 cirosu 5 milyon ve üzeri olan firmalar için e-Fatura’ya geçiş yapma zorunluluğu bulunuyor.  Geçiş zorunluluğunun yanında kullanım kolaylığı açısından e-Fatura geçiş zorunluluğu olmayan firmalar da e-Fatura uygulamasına geçiş yapmayı tercih etti.

Neden  e-Faturaya geçmelisiniz?

e-Fatura’nın işletmeniz için en büyük avantajı işletme giderlerinizi düşürmesi ve fatura prosedürlerini kısaltmasıdır. E-Fatura kullanmaya başladığınız zaman Faturanızı alıcıya ulaştırma masraflarından kurtulursunuz, bunun yanında acaba faturam karşı taraf ulaştı mı? kaygısı yaşamazsınız.  e-Fatura alıcı tarafa anında ulaşır ve şirketinizin fatura sonrası tahsilat işlemlerinin hızlanmasına katkı sağlar.  Fatura arşivleme ve saklama sorunlarınızı ortadan kaldırır çünkü her bir e-Fatura 10 yıl boyunca ücretsiz olarak elektronik ortamda tarafımızdan saklanır.

e-Fatura Nasıl Kesilir? Sorusunu cevaplamadan önce e-Fatura Başvurusu yapmayı planlayan işletmeler için e-Fatura Başvurusu hakkında kısa bir bilgi vermek faydalı olur.

e-Fatura Başvurusu yapabilmek için öncelikle Kamu SM’den Mali Mühür almanız gereklidir. Eplus e-Fatura danışmanlarımız  tüm e-Fatura işlemlerinde olduğu gibi Şirketiniz veya şahsınız için Mali Mühür Başvuru işlemlerini yaparak  takip ediyor. e-Fatura Başvurusu hakkında daha detaylı bilgi için e-Fatura Başvurusu Nasıl Yapılır? konulu yazımızı okuyabilirsiniz.

ePlus ile e-Fatura kesmek kağıt fatura kesmekten daha Kolay?

e-Fatura’yı nasıl keseceğim?

ePlus ile e-Fatura kullanmanın 4 Farklı seçeneği var!

e-Fatura Portalı : ePlus Portal

ePlus e-Fatura Portalı web tabanlı olarak çalışır, istediğiniz anda istediğiniz ortamdan, cep telefonunuzdan dahi e-Fatura keserek alıcıya gönderebilirsiniz.

e-Fatura Programı : ePlus EKO

e-Fatura Programı ePlus Eko ile Stok ve Cari tanıtımı yaparak kısa yoldan e-Fatura düzenleyebilirsiniz.  e-Fatura programı ePlus EKO cari tanıtımında müşterinize e-Fatura mı? yoksa e-Arşiv Fatura mı kesmeniz gerektiğini otomatik olarak belirler siz alıcının durumunu öğrenmek zorunda kalmazsınız. ePlus Eko ile istediğiniz kadar fatura seri numarası belirleyebilir merkez şube faturalarınız ayırabilirsiniz. e-Fatura kesmek ise çok kolay! Cari seç, stok seç ve faturanız hazır. Size bir tuşa tıklayarak göndermesi kalıyor.

e-Fatura Programı ePlus Eko’nun size ve Muhasecinize sağlayacağı en büyük avantaj ise Mali Müşavirize ücretsiz olarak yüklenen ePlus Mali Müşavir programımızdır. ePlus Mali Müşavir ile Muhasebeciniz sizin gelen ve giden e-Fatura bilgilerinize kendi bürosundan sadece bir tık ile ulaşabilir, düzenleme yapabilir, gelen ve giden e-Fatura, e-Arşiv Fatura bilgilerinizi Excel ortamında alarak aktarım yapabilir. ePlus Eko'da Muhasebeciniz ile tam zamanlı online olarak çalışarak hata riskini ortadan kaldırırsınız.

Ön Muhasebe ve e-Fatura Programı : ePlus Ticari

Ön Muhasebe Programı ePlus Ticari şirketinizin Stok, Cari, Çek, Senet, İrsaliye, Kasa, Banka, Ödeme, Tahsilat işlemlerinizi yapabileceğiniz tam bir ön muhasebe programıdır. Eplus Ticari içerisinde e-Fatura programını içerdiğinden siz rütin ön muhasebe işlemlerinizi yaparken e-Fatura’nız otomatik olarak düzenlenmiş olur. Size Sadece tek tuş ile e-Fatura gönderimi kalır.

Ön Muhasebe Programı ePlus Ticari Muhasebecinize ücretsiz olarak yükleyeceğimiz ePlus Mali Müşavir ile eş zamanlı olarak online çalışır. Muhasebeciniz tüm bilgilerine kendi bürosundan ulaşabilir sizin adınıza ek bir kullanıcı gibi işlem yapabilir. Tüm cari, stok, gelen giden e-Fatura ve e-arşiv faturalarınızı görebilir Excel ortamında raporlama alarak kendi muhasebe sistemine otomatik olarak aktarım yapabilir.

ePlus Entegrasyon

ePlus Entegrasyon şirketinizde mevcut kullandığınız sql tabanlı muhasebe programı ile alışkanlıklarınızı değiştirmeden entegre olur.  Mevcut muhasebe programından fatura bilgilerini çekerek Gelir İdaresi Başkanlığının talep ettiği e-Fatura kriterlerine uygun hale getirerek gönderimini sağlar.

Sizde e-Fatura ve e-Arşiv Fatura avantajlarının yararlanarak şirketinizi bir adım daha ileriye taşımak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

e-Fatura Danışmanlarımız sizin adınıza tüm e-Fatura geçiş işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

e-Fatura, e-Arşiv Fatura Geçiş Alternatiflerimiz

e-Fatura Mükellefi olmak işletme maliyetlerinizi azaltmanın yanında size eşsiz bir dönüşüm avantajı sağlar,
İş süreçlerinizi kolaylaştıracak e-Fatura alternatiflerimiz.