Devletten 120 Bin Ki?iye ?? Müjdesi

Eklenme : 02.04.2015 08:22 | Güncelleme : | 2005  Okunma


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Çankaya Köşkü'nde İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi'ni açıklıyor.. Davutoğlu'nun açıkladığı pakette bir çok alanla ilgili ciddi teşviklerin olması bekleniyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle;

Bundan önce 25 öncelikli dönüşüm programını ilan etmiştik. Ekonomiz kriz noktasına baktığımızda Avrupa'daki kriz bize şunu gösterdi; İstihdamı önceleyen ve üretim ve sanayiyi destekleyen ekonomilerin daha güçlü olduğu. Son 12 yılda yaptığımız reformlar ile Türkiye ekonomisi çok güçlü bir üretim üssü haline gelmiştir.

Bugün açıklayacağımız 11 ayaklı paketle üretim ve istihdamı geliştireceğiz ve teşvik edeceğiz. Temel hedefimiz yüksek teknolojili üretime geçmektir. Türkiye göreceli olarak bakıldığında Avrupa'da en hızlı büyüyen ekonomilerden birine sahip.

Geçtiğimiz günlerde açıklamıştım. Bin liranın altında emekli maaşı alanlara seyyanen 100 lira zam yapıyoruz.

1 - İŞKUR'dan iş gücü desteği: Bir işveren yeni bir işçi alımı planladığında 6 aylık ücretleri asgari ücret olarak İŞKUR tarafından ödenecek. Böylece 6 ay işverene hiçbir maliyet yüklenmeyecek.

- İşverenin kursiyerler için yaptığı maliyet vergi matrahından düşülecek. Kursiyerler aynı iş kolunda işe alınırsa imalat sanayinde 3.5 yıl diğer sanayi kollarında 1.5 yıllık SGK primi İŞKUR tarafından ödenecek. 4 yıllık destek sağlanacak. 2015 Temmuz ayına kadar işbaşına başlanması halinde ise işbaşı eğitim için verilecek destek 6 ay değil 1 yıl olacak.

- Toplum yararına çalışma kapsamında 120 bin yeni istihdam sağlayacağız.


      0 

iS_Hayati  Muhasebe_is_ilanlari  Ekonomi

 
 
 
 
 
e-fatura
 
 
 
 
 
Mali Müsavir e-fatura
 
 
 
 
 
 
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com