e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

İhya işlemi ile bağkur sürenizi tekrar kazanmanız mümkün

12.07.2019 06:10 |

1970 doğumluyum. 1990’da Bağkurlu oldum. Vergi barışında 5 veya 6 kez ödeme yaptım. Onun haricinde hiç ödeme yapmadım. 4 senedir SSK’lı olarak çalışıyorum. Nasıl ve kaç yaşında emekli olurum?

SSK’dan emekli olmak için 25 yıl sigortalılık süresi, 5525 gün prim ödeme ve 52 yaş şartlarına tabisiniz. Bağkur sigortalılığınız prim borcunuz nedeniyle durdurulmuş ve prim borcunuz silinmiştir.

 

Durdurulan Bağkur sigortalılık sürenizin primini güncel değerleri üstünden ödeyerek tekrar kazanabilirsiniz. Bağkur’la birlikte toplam priminizi 5525 güne tamamlayacağınız tarihte, 52 yaşınızı da doldurmanız şartıyla emekli olabilirsiniz.

Ayrıca, askerliğinizi borçlanıp toplam priminizi 3600 güne tamamlamanız şartıyla, 60 yaşını dolduracağınız tarihte emekli olmanız da mümkün. Bağkur’a kaç gün prim ödediğinizi, askerlik tarihinizi ve askerlik sürenizi bildirmeniz halinde sorunuza daha net cevap verebiliriz.

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.