e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 

İstanbul Odasından Beklenen Açıklama, Mali Müşavire ÜCRETSİZ, Sürekli Eğitim

20.12.2018 08:08 |

İstanbul Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir’den beklenen açıklama; Gelişimin bir parçası olduğuna inandığımız eğitimlerin ücretsiz olmasından yanayız

Kamuoyunun Değerli Paydaşları;
3568 sayılı Meslek Yasası’nda yapılan değişiklikle 'Meslek mensuplarının, mesleki Faaliyetlerini Fiilen devam ettirmeleri için Birlik ve Odalar tarafından düzenlenecek mesleki geliştirme ve eğitim seminerlerine katılmaları zorunludur. 

Meslek içi eğitimle ilgili konular, eğitim programları ve süreleri ile diğer hususlara ilişkin usul ve esaslar yönetmelikle belirlenir' hükmü getirilmişti.

Bilim ve teknolojideki hızlı değişim paralelinde toplumlar artık ‘kendini geliştiren’ ve ‘yaşam boyu öğrenme’ becerilerine sahip bireylere gereksinim duymaktadır. Yıllardır dile getirdiğimiz gibi; meslek mensubunun kendini geliştirmesinde en büyük adımlardan birisinin de 'sürekli eğitim’ olacağını her platformda ifade ettik. Bu yüzdendir ki muhasebe mesleği açısından sürekli meslek içi eğitimler bir gereklilik ve zorunluluk haline gelmiştir.

Kamuoyunda meslek unvanının kabul görmüşlüğü de dikkate alındığında meslek mensuplarının meslek saygınlığı ve mesleğe olan güven açısından sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri, becerilerini arttırmaları da gerekmektedir.

Dolayısıyla değişimin bir parçası olduğuna inandığımız söz konusu eğitimlerin, bu bağlamda ÜCRETSİZ olmasından yanayız. Odalara üye aidatı ödeyen meslektaşlarımız için verilecek eğitimin uzmanlık alanlarıyla ilgili özel bir eğitim olmaması ve zorunlu bir eğitim olması da ÜCRETSİZ yapılmasının gerekliliğini açıklamaktadır.

Göz ardı edilmeyecek bir başka husus ise eğitimlerle birlikte TÜRMOB üzerinde ciddi bir maliyetin ortaya çıkacağıdır. Bu maliyeti daha aza indirmek adına, bütçesi müsait olan odalar maliyeti kendileri üstlenmeli, diğer odalarda ise TÜRMOB tarafından karşılanması daha uygun olacaktır.

Saygılarımızla
Yücel AKDEMİR

 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.