e-Fatura'nin avantajlarini en uygun fiyatlarla kesfedin.

İşten Ayrılış Bildirgesindeki Ayrılış Nedeninde Yapılan Hata Nasıl Düzeltilir?

Eklenme : 07.06.2018 22:38 | Güncelleme : 07.06.2018 22:38


İşten ayrılan sigortalının işsizlik sigortası ödeneğine hak kazanması için , sigortalıların hizmet akitlerinin 4447 sayılı Kanunu’nun 51. Maddesinde belirten nedenlere dayalı olarak sona erdirilmiş olması gerekmektedir.


e-Fatura'nin avantajlarini en uygun fiyatlarla kesfedin.

Sigortalı tek başına işveren olmaksızın SGK’ ya başvurarak işten ayrılış bildirgesinde ayrılış nedeninin hatalı olduğunu ve düzeltilmesini talep ederse, müracaatı SGK tarafından reddedilir. Sigortalıların işten ayrılış nedenine yönelik talepleri işverenle birlikte müracaat etmişse değiştirilecek, bunun dışında sigortalı taleplerinde işten ayrılış nedeni ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. İşverenlerin işten ayrılış nedenine yönelik talepleri buna ilişkin belgelerle müracaat edilmesi halinde değiştirilecektir. 

İşten ayrılış nedeninin Kurumca (SGK) düzeltilmesi halinde, işsizlik sigortası ödeneği almak isteyen sigortalılara düzeltilen işten ayrılış bildirgesi ile 4447 sayılı Kanunun 51 inci maddesi kapsamında somut belge ile (ihbar veya kıdem tazminatının ödendiğini gösterir bordro veya banka dekontu vs.) İŞKUR’a müracaat etmesi yönünde bilgi verilmektedir. 

vergialgi.net

 

isten cikis       


 

Pratik_Bilgiler  Emeklilik  SGK

 
E-bültenimize kayıt olun, Güncel Haberler mail adresinize gelsin!  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter Geçişlerinizde Yanınızdayız !

e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter geçişlerinizde muhasebeweb.com ÇOK UYGUN Fiyatlarla Yanınızda!

HIZLI TEKLİF ALIN !
MUHASEBE WEB - Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb@gmail.com