e-FATURA HABERLER PRATİK BİLGİLER MUHASEBE EKONOMİ
☰ 
 
e-Bültene üye olun, yeni Haber ve Mevzuatlar e-posta adresinize gelsin! ÜYE OL

İşverenler İşçi Çıkış ve Girişlerine DİKKAT !

25.03.2017 07:00 | Güncelleme: 27.03.2017 06:13

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, istihdam seferberliğinde fırsatçıların oranının yüzde 1’den az olduğunu belirtti. Müezzinoğlu “Bu ay fark etmezsek gelecek ay bunu yakalarız. Fırsatçılar bunun bedelini en ağır şekilde öder” dedi.

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu yıl başlatılan çalışma hayatı ve istihdamda milli seferberliğini istismar eden işverenler hakkında az sayıda şikayet aldıklarını ama fırsatçıların bunun bedelini ödeleyeceğini söyledi. Fırsatçıların mutlaka tespit edileceğini ifade eden Müezzinoğlu “Bu ay fark etmezsek gelecek ay bunu yakalarız. Çünkü bunların 3 ay önce nerede SGK’lı oldukları belli. Bu otomasyon entegrasyonlarını yapabilecek gücümüz var” dedi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Google, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye İş Kurumu’nun geliştirdiği ‘Dijital Atölye’ projesinin tanıtım toplantısına katılan Müezzinoğlu, istihdam seferberliğinde istismara yönelik her türlü tedbiri aldıklarını ve istismar oranının yüzde 1’den az olduğunu belirtti. Müezzinoğlu “Bu istismarı yapanlar da şunu bilsinler ki en ağır bedeli ödeyeceklerdir. Yani bu milletin imkanlarını kendileri için fırsatçılığa dönüştüren bazı işverenler bunun bedelini öder ama şu anda yüzde 99 oranında son derece meşru, son derece başarılı bir proje olarak devam ediyor” dedi. 
Sizin Için Seçtiklerimiz

Muhasebe Hakkında Herşey
muhasebeweb.com


Muhasebe dünyasıyla ilgili pratik ve güncel bilgiler, muhasebe haberleri, muhasebe Hesap İşleyişi ve muhasebe yazarları ile muhasebe uygulamalarını işler.

 

facebook twitter linkedin instagram
TÜM KATEGORİLER
2018 Asgari Ücret    2018 Pratik Bilgiler    2019 Asgari Ücret    2019 Pratik Bilgiler    Asgari Geçim İndirimi    Asgari ücret    Asgari Ücret 2020    Beyannameler    Defter Beyan Sistemi    Denetim    Dünya    e defter    e fatura    e tebligat    Ekonomi    Emeklilik    Finans    Haber    Maliye    Mevzuat    Muhasebe    Muhasebe iş ilanlari    Muhasebe Yazarları    Pratik Bilgiler    Resmi Gazete    Sektörler    Seminerler    SGK    SMMM    SMMM Odaları    Soru Cevap    Sosyal Güvenlik    Staj    Teknoloji    Torba Yasa    Türmob    Vergi    YMM    YMM Odaları    İş Hayatı    Şehirler    Şirketler    
Copyright ©2011-2018 muhasebeweb.com - Muhasebe Web Haber İçerikleri İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.